Sprawozdanie z XXVI Zjazdu Rodu Duninów
– Krynica Zdrój, Kieżmark 31  maja - 03 czerwca 2018r.

Autor: Cezary Dunin-Mugler

Zjazd XXVI Zjazd XXVI
Zjazd XXVI Zjazd XXVI

W dniach 31 maja - 3 czerwca 2018 roku w miejscowości Krynica Zdrój odbył się XXVI Zjazd Rodu Duninów. Spotkanie to zorganizowane zostało z inicjatywy Stowarzyszenia Rodu Duninów, a poprzedziły je miesiące przygotowań, w których czynnie uczestniczyli Ewa Okrasso i Cezary Dunin-Mugler. W zjeździe uczestniczyło 45 osób.

W czwartek 31 maja w hotelu „Renesans” organizatorzy oczekiwali na uczestników XXVI Zjazdu. Pierwsi Duninowie byli już po godz. 14:00. Zjeżdżali się z różnych zakątków Polski oraz Europy (Rosja, Bośnia i Hercegowina, Anglia, Francja). Przybyli goście w oczekiwaniu na pozostałych uczestników spacerowali po przepięknym deptaku w Krynicy, odpoczywali po trudach podróży. O godzinie 19 odbyła się kolacja otwierająca Zjazd. Oprócz wspaniałości na stole delektować się można było wspólnymi rozmowami oraz bawić przy muzyce zorganizowanej przez właścicieli hotelu.
Drugiego dniu (01.06.2018) odbyły się obrady gdyż XXVI Zjazd miał być zjazdem wyborczym. Ponieważ z przyczyn losowych na zjeździe zabrakło członków kapituły z prawem głosu, postanowiono, że podczas XXVII Zjazdu w 2019 roku odbędą się wybory nowego Kanclerza oraz członków kapituły.

Trzeci dzień (02.06.2018) to wycieczka na Słowację. Ok. godz. 10:30 nastąpił wyjazd do zamku w Starej Lubowli, gdzie przodek rodu Duninów Mszczuj ze Skrzynna był przez pewien okres czasu starostą w XV wieku. Wszyscy z uwagą słuchali opowiadań przewodnika oraz uczestniczyli w pokazie tresury ptaków drapieżnych takich jak jastrzębie, sokoły, sowy i orły. Po tych atrakcjach wycieczka ruszyła do Kieżmarku po drodze posilając się w miejscowej restauracji pizzą, knedlikami oraz piwem. Wieczorem natomiast odbyła się uroczysta kolacja, gdzie wszyscy nasyceni wydarzeniami kulturalnymi mogli zaspokoić głód jedząc przepyszne dania przy rytmach muzyki.
Ostatni czwarty dzień (03.06.2018) miał swój punkt kulminacyjny w Krynickim kościele gdzie odbyła się msza zamykająca cały zjazd po, której wszyscy ruszyli w drogę do domów, niektórych oddalonych o setki kilometrów…

Na koniec chciałbym podziękować w swoim imieniu i wszystkim Duninom, którzy  przybyli do Krynicy oraz zaprosić na kolejny XXVII zjazd w 2019 roku.

Cezary Dunin-Mugler